- A pár- és családterápiás ülések során szakembereink a rendszerszemléletű megközelítést alkalmazzák. A rendszerszemlélet szerint a család egy egység, amit akár úgy is elképzelhetünk, mint egy (nem mindig) „jól működő gépezet”: a fogaskerekek, csavarok, anyák, stb. mind-mind hatással vannak egymásra, és még ha csak az egyik elemnél szúr szemet a hiba, akkor is kutakodnunk kell, hogy vajon minek a hatására alakult ki ez a változás. Lehet, hogy egy másik fogaskerék túl szorosan kapcsolódik hozzá és egyszerűen kikopik a nyomástól? Vagy valamelyik rész meglazult és kompenzálnia kell?
Ugyanígy, a családterápia során sem állunk meg egyetlen tünet felszíni kezelésénél, hanem felmérjük az egész rendszer dinamikáját és megkeressük, hogy milyen változásokra van szükség ahhoz, hogy ne alakuljon ki újbóli elakadás. Így elkerülhető a tünetváltás, a család minden egyes tagja új ismereteket szerez a saját működéséről és a későbbiekben is képesek lesznek rugalmasan alkalmazkodni a kihívásokhoz.
- Párterápia során hasonló módon, rendszerként kezeljük a feleket és nagy figyelmet fordítunk a kapcsolati dinamika, illetve az esetleges játszmák felderítésére.
- leggyakoribb témék:
- magatartás- vagy tanulási problémákat mutató gyermek
- mozaikcsaláddá válás
- válási folyamat
- családi életszakaszváltások (pl. iskolakezdés, kamaszkor, kirepülő gyerekek)
- hűtlenség, párkapcsolati krízis
- jegyesség
- konfliktusok a származási családdal
- elköteleződési nehézségek
- szexuális problémák
tiszteletdíj: 18.000 Ft / 90 perc